Pink Eternity
Pink sapphire white gold eternity ring
This elegant classic ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with high-precision cut pink sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring perfect and enticing.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00111386 |
| SKU No: | R0004P6 |
| Alloy: | 18K pink gold |
| Weight: | 1.56 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2600.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Absolute Darling
Yellow sapphire gold eternity ring
This delicate classic ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with high-precision cut yellow sapphires in round shape wrapped together in layers of white and yellow gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring perfect and enticing.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00111836 |
| SKU No: | R0004Y3-1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.54 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2937.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Sunny Smile
Yellow sapphire gold eternity ring
Sparkling color, stylish design. This ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with high-precision cut yellow sapphires in round shape wrapped together in layers of white and yellow gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00111768 |
| SKU No: | R0004Y4 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.59 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2750.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Radiant Perfection
Yellow sapphire yellow gold eternity ring
A sparkling adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut yellow sapphires in round shape wrapped together in layers of yellow gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00107549 |
| SKU No: | R0004Y5 |
| Alloy: | 18K yellow gold |
| Weight: | 1.66 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1587.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Pure Azure
Blue sapphire white gold eternity ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut blue sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00107624 |
| SKU No: | R0005B |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.14 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
812.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Pure Azure
Blue sapphire white gold eternity ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with high-precision cut blue sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00111744 |
| SKU No: | R0005B2-1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 0.98 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1050.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Pure Azure
Blue sapphire white gold eternity ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with high-precision cut blue sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00111867 |
| SKU No: | R0005B4 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.06 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
887.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Serendipity Gift
Chrome tourmaline white gold eternity ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut chrome tourmaline in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00107587 |
| SKU No: | R0005CT |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.07 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
737.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Frosty Moon
Grey sapphire white gold eternity ring
A dazzling adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut grey sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00107600 |
| SKU No: | R0005G-1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.00 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
725.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Imperial shine
Grey sapphire gold eternity ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with high-precision cut grey sapphires in round shape wrapped together in layers of white and yellow gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00111843 |
| SKU No: | R0005G5 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.02 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
837.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |