Butterfly Kiss
Blue and pink sapphire gold butterfly ring
Sweet and charming fleeting butterflies ring in floral style. Machine-cut blue, pink sapphires and white diamonds in round shape brought together by white and rose gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109802 |
| SKU No: | R00013BPD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 5.30 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2050.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Butterfly Crown
Blue and yellow sapphire white gold butterfly ring
Charming and delicate fleeting butterflies ring in floral style. Machine-cut blue, yellow sapphires and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00106139 |
| SKU No: | R00013BYD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 5.25 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1700.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Butterfly Duet
Pink and grey sapphire gold butterfly ring
Tender and delicate fleeting butterflies ring in floral style. Machine-cut pink, grey sapphires and white diamonds in round shape brought together by white and rose gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00108324 |
| SKU No: | R00013GPD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 5.20 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1812.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Butterfly Tango
Pink sapphire and amethyst gold butterfly ring
Joyful and delicate fleeting butterflies ring in floral style. Machine-cut pink sapphires, amethysts and white diamonds in round shape brought together by white and rose gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00108348 |
| SKU No: | R00013PAMD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 5.20 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1825.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Butterfly Desire
Tsavorite white gold butterfly ring
Sweet and delicate fleeting butterflies ring in floral style. Machine-cut red spinel, green tsavorites and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00106191 |
| SKU No: | R00013SPTSD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 5.52 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2087.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Butterfly Flirt
Yellow sapphire and tsavorite white gold butterfly ring
Charming and delicate fleeting butterflies ring in floral style. Machine-cut yellow sapphire, green tsavorites and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00106115 |
| SKU No: | R00013TSYD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 5.34 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1775.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Juicy Butterfly
Amethyst white gold butterfly ring
Mystical and romantic butterfly ring in floral style. Machine-cut amethysts and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109888 |
| SKU No: | R00014AMD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 3.35 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1012.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Butterfly Obsession
Blue sapphire white gold butterfly ring
Alluring and romantic butterfly ring in floral style. Machine-cut blue sapphires and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109963 |
| SKU No: | R00014BD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 3.75 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1312.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Miss Butterfly
Pink sapphire gold butterfly ring
Charming and romantic butterfly ring in floral style. Machine-cut pink sapphires and white diamonds in round shape brought together by white and rose gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00108317 |
| SKU No: | R00014PD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 3.70 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1375.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Shy Butterfly
Tsavorite white gold butterfly ring
Romantic and charming butterfly ring in floral style. Machine-cut tsavorites and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00105729 |
| SKU No: | R00014TSD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 3.93 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1262.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |