Jazz Breeze
Blue sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut blue sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100847 |
| SKU No: | RA2099-3 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 3.66 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
837.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Jewel Crown
Blue and yellow sapphire white gold designer ring
Elegant and delightful ring with machine-cut blue and yellow sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100991 |
| SKU No: | RA3159-2 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 4.45 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
875.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Iris Crown
Blue sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut blue sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00101004 |
| SKU No: | RA3664-6 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 4.93 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1000.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Mystery Affair
Blue and yellow sapphire white gold designer ring
Elegant and delightful ring with machine-cut blue and yellow sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00101011 |
| SKU No: | RA3664-7 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 4.30 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
862.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Mist Lime
Yellow sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut yellow sapphires and white diamonds in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100731 |
| SKU No: | RA3681-1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 4.04 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2300.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
True Romance
Pink sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut pink sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100717 |
| SKU No: | RA3681-5 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 3.29 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1100.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Jasmine Devotion
Yellow sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut yellow sapphires and white diamonds in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100755 |
| SKU No: | RA3682-1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 4.36 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2450.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Rose Fantasy
Pink sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut pink sapphires and white diamonds in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100762 |
| SKU No: | RA3684-1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 4.13 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1550.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Aura Blue
Blue sapphire white gold designer ring
This elegant and delightful ring features machine-cut blue sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100724 |
| SKU No: | RA3696-3 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 3.58 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
800.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Spicy Band
Pink sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut pink sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100694 |
| SKU No: | RA3696-4 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 3.45 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
775.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |