Feeling Blue
Blue sapphire white gold heart pendant
A delightful pendant in heart shape features matched color machine-cut blue sapphires.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00101646 |
| SKU No: | ZT0246-5 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 2.19 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
850.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Flora Magnetism
Tsavorite white gold designer pendant
A delightful pendant in fancy design features matched color machine-cut tsavorites.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00101820 |
| SKU No: | ZT0255 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 0.84 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
512.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Ocean Whirl
Blue sapphire white gold designer pendant
A delightful pendant in fancy design features matched color machine-cut blue sapphires.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00101882 |
| SKU No: | ZT0259-6 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 1.54 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
687.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |