Misty Glamor
Grey sapphire white gold eternity ring
The eternity of sparkles and radiance, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut grey sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring perfect and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00108003 |
| SKU No: | R0002G1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.84 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2125.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Lavender Wreath
Lavender sapphire white gold band ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut lavender sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00107440 |
| SKU No: | R0003L |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.72 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1112.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Romantic Spark
Pink sapphire gold band ring
Lovely adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with high-precision cut pink sapphires in round shape wrapped together in layers of white and rose gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00111577 |
| SKU No: | R0003P6 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.92 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1450.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Ruby Euphoria
Ruby gold eternity ring
Gorgeous and stylish design, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut rubies in square shape and white diamonds in round shape wrapped together in layers of white and yellow gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring perfect and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109987 |
| SKU No: | R00048RD |
| Alloy: | 18K yellow gold |
| Weight: | 4.12 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
5200.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Pink Eternity
Pink sapphire white gold eternity ring
This elegant classic ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with high-precision cut pink sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring perfect and enticing.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00111386 |
| SKU No: | R0004P6 |
| Alloy: | 18K pink gold |
| Weight: | 1.56 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2600.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Lavender Jewel
Lavender sapphire white gold eternity ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with high-precision cut lavender sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00111706 |
| SKU No: | R0005LF |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.10 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1075.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Forest Nympth
Tsavorite white gold band ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with high-precision cut tsavorites in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00111522 |
| SKU No: | R0006TS1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.30 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
750.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Rich Drop
Amethyst white gold designer ring
A charming adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut amethysts and white diamonds in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing. The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109901 |
| SKU No: | R0007AMD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 3.70 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1212.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Burgundy Flavor
Lavender sapphire white gold eternity ring
This charming classic ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with precision machine-cut lavender sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring perfect and enticing.
The precision machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00110372 |
| SKU No: | R00096L |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.61 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1175.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Eternal Passion
Pink sapphire white gold eternity ring
This charming classic ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with precision machine-cut pink sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring perfect and enticing.
The precision machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00110334 |
| SKU No: | R00096P1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.41 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1162.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |