Princess Kiss
Pink and yellow sapphire white gold designer ring
Elegant and delightful ring with machine-cut pink and yellow sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100984 |
| SKU No: | RA3159-1 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 4.45 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
875.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Jewel Crown
Blue and yellow sapphire white gold designer ring
Elegant and delightful ring with machine-cut blue and yellow sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100991 |
| SKU No: | RA3159-2 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 4.45 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
875.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Night Motif
Blue sapphire white gold designer ring
Modern and sophisticated design, contemporary glamor. This ring features machine-cut blue sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this ring a true delight fit for the most discerning jewelry buyer. The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00106030 |
| SKU No: | RA3657-1 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 4.07 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1175.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Evening Style
Pink sapphire white gold designer ring
Modern and sophisticated design, contemporary glamor. This ring features machine-cut pink sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this ring a true delight fit for the most discerning jewelry buyer. The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00105996 |
| SKU No: | RA3657-3 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 4.19 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1150.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Sunshine Crown
Orange sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut orange sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00101028 |
| SKU No: | RA3664-3 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 4.87 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
925.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Mystery Affair
Blue and yellow sapphire white gold designer ring
Elegant and delightful ring with machine-cut blue and yellow sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00101011 |
| SKU No: | RA3664-7 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 4.30 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
862.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
True Romance
Pink sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut pink sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100717 |
| SKU No: | RA3681-5 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 3.29 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1100.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Amazon Haze
Tsavorite white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut tsavorites in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100533 |
| SKU No: | RA3682-8 |
| Alloy: | 14K white gold |
| Weight: | 2.76 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1087.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Midnight Fantasy
Blue sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut blue sapphires and white diamonds in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100793 |
| SKU No: | RA3684-2 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 4.53 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2150.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Aura Band
Yellow sapphire white gold band ring
Modern and sophisticated design, contemporary glamor. This ring features machine-cut yellow sapphires in square shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this ring a true delight fit for the most discerning jewelry buyer. The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00102728 |
| SKU No: | RA3688 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.78 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
525.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |