Barbie Heart
Pink sapphire white gold heart pendant
Charming and sweet design in heart shape. The pendant is filled with machine-cut pink sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this pendant a true delight fit for the most discerning jewelry buyer. The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00104050 |
| SKU No: | T378 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.96 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
775.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
True Religion
Blue sapphire white gold cross pendant
Delightful design in cross shape. The pendant is filled with machine-cut blue sapphires in square shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this pendant a true delight fit for the most discerning jewelry buyer. The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00103312 |
| SKU No: | T389 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.29 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
812.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Beauty Dew
Yellow sapphire white gold designer pendant
Splendid and charming design in fancy style. The pendant is filled with machine-cut yellow sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this pendant a true delight fit for the most discerning jewelry buyer. The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00104791 |
| SKU No: | T555-2 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.70 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
425.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Romantic Wisper
Blue sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut blue sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100946 |
| SKU No: | X00121 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.48 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
450.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Eden Apple
Blue sapphire white gold designer pendant
Charming and sweet design in apple shape. The pendant is filled with machine-cut blue sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this pendant a true delight fit for the most discerning jewelry buyer. The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00103251 |
| SKU No: | X00299 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.67 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
500.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Notes Duet
Blue sapphire white gold designer pendant
Modern and sophisticated design, contemporary glamor. This pendant features machine-cut blue sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this pendant a true delight fit for the most discerning jewelry buyer. The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00105767 |
| SKU No: | X00539 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 0.76 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
237.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Blue Elegance
Blue sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut blue sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00101523 |
| SKU No: | X00564 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.76 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
475.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Lavender Temptation
Blue sapphire white gold designer pendant
Modern and sophisticated design, contemporary glamor. This pendant features machine-cut blue sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this pendant a true delight fit for the most discerning jewelry buyer. The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00105651 |
| SKU No: | X00716 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.70 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
662.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Miss Indigo
Blue sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut blue sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00101530 |
| SKU No: | X00784 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.15 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
312.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Spring Blush
Blue sapphire white gold designer ring
Elegant and beautiful ring with machine-cut blue sapphires in white gold setting.
Our machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00100960 |
| SKU No: | X00870 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.77 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
437.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |