Regal River
Blue sapphire white gold designer ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut blue sapphires and white diamonds in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00106276 |
| SKU No: | R00015BD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 10.16 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
3737.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Verdant River
Tsavorite white gold designer ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut tsavorites and white diamonds in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00106252 |
| SKU No: | R00015TSD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 10.10 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
3987.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Fiery River
Orange sapphire gold designer ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut orange sapphires and white diamonds in round shape wrapped together in layers of white and yellow gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00106290 |
| SKU No: | R00015Y50D |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 10.25 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
3512.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Nature Kiss
Yellow sapphire and tsavorite white gold floral ring
Adorable and charming designer ring in floral style. The ring is filled with machine-cut yellow sapphires and tsavorites in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00106214 |
| SKU No: | R00018YTS |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 6.94 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
3575.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Angel Promise
Blue sapphire white gold eternity ring
Graceful and stylish design, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut blue sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring perfect and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00107846 |
| SKU No: | R0002B |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.88 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2150.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Sunny Smile
Yellow sapphire white gold eternity ring
This delicate classic ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut yellow sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring perfect and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00107945 |
| SKU No: | R0002Y5 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.99 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1937.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Shooting Stars
Pink, blue sapphire and tsavorite gold star ring
Sparkling and vibrant shooting stars ring in fancy style. Machine-cut blue, pink sapphires, tsavorites and white diamonds in round shape brought together by white and rose gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00108331 |
| SKU No: | R00035BPTSD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 4.10 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1712.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Dream Catcher
Blue sapphire white gold band ring
A beautiful adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut blue sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00107488 |
| SKU No: | R0003B2-1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.72 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1325.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Elegant Glamour
Blue sapphire white gold band ring
A delicate adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut blue sapphires in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109871 |
| SKU No: | R0003B4 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.68 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1287.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Green Forever
Tsavorite white gold band ring
A sweet adornment of class and style, this ring shows the ultimate meeting of beautiful things. The ring is filled with machine-cut tsavorites in round shape wrapped together in layers of white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful ring unique and enticing.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00107389 |
| SKU No: | R0003TS |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 1.78 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1137.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |