Butterfly Fairies
Amethyst white gold butterfly necklace
Rich and vibrant chain necklace with the butterflies pendant. Machine-cut amethysts and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful necklace a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109376 |
| SKU No: | N00012AMD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 2.78 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1100.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Floral Waltz
Grey, lavender sapphire and tsavorite white gold flower necklace
Delicate and charming chain necklace with flower pendant. Machine-cut grey, lavender sapphires, tsavorites and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful necklace a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109352 |
| SKU No: | N00014TSGLD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 5.39 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1987.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Flowers in the Air
Multicolored sapphire gold flower necklace
Colorful and charming chain necklace with flower pendant. Machine-cut yellow, pink, blue sapphires and white diamonds in round shape brought together by white, yellow and rose gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful necklace a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109260 |
| SKU No: | N00014YPBD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 5.40 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1912.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Floral Paradise
Yellow, pink sapphire and tsavorite gold flower necklace
Delicate and charming chain necklace with flower pendant. Machine-cut yellow, pink sapphires, tsavorites and white diamonds in round shape brought together by white, yellow and rose gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful necklace a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109147 |
| SKU No: | N00014YTSPD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 5.50 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2037.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Fly Butterfly
Pink sapphire gold butterfly necklace
Charming and elegant chain necklace with the butterfly front. High-precision cut pink sapphires and white diamonds in round shape brought together by white and rose gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful necklace a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00108188 |
| SKU No: | N0001PD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 3.00 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1250.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Heart Prestige
Amethyst white gold heart necklace
Stylish and elegant chain necklace with heart pendant. Machine-cut amethysts and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful necklace a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109246 |
| SKU No: | N0002AMD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 2.81 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1262.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Perfect Heart
Tsavorite white gold heart necklace
Stylish and elegant chain necklace with heart pendant. High-precision cut tsavorites and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful necklace a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00106641 |
| SKU No: | N0002TSD |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 2.79 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1287.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Caramel Heart
Orange sapphire gold heart necklace
Lovely and elegant chain necklace with heart pendant. Machine-cut orange sapphires and white diamonds in round shape brought together by white and yellow gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful necklace a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00109284 |
| SKU No: | N0002Y1D |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 2.83 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1287.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Creative Heart
Yellow sapphire white gold heart necklace
Stylish and elegant chain necklace with heart pendant. High-precision cut yellow sapphires and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful necklace a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The high-precision cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00106627 |
| SKU No: | N0002Y3D-1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 2.78 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | In stock |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
1337.50 USD |
| Your Price |
Please sign-in |
Star Rainbow
Blue, pink sapphire and tsavorite white gold star necklace
Beautiful and mystical chain necklace with star pendant. Machine-cut blue and pink sapphires, tsavorites and white diamonds in round shape brought together by white gold. Each stone is precisely cut to reflect as much light as possible, making this beautiful necklace a mix of delicacy and innocence. Perfect for the true romantic.
The machine cut gemstones are uniformed in terms of brilliance, color, clarity, dimension, and shape.
| Catalog No: | 00108218 |
| SKU No: | N0006BPTSD-1 |
| Alloy: | 18K white gold |
| Weight: | 4.29 (Gr) |
| Effective Until: | 12/31/2014 |
| Availability: | Made to order |
| UOM: | 1PCE |
| Start from: | 1 PCE |
| MSRP |
2050.00 USD |
| Your Price |
Please sign-in |